Za nami niezapomniane wydarzenie literackie. Było to spotkanie autorskie z Małgorzatą Manelską, autorką książek obyczajowych, z historią Mazur w tle, które odbyło się 14 września 2024 r. w Filii Biblioteki Publicznej w Sterławkach Wielkich. Pani Małgorzata opowiedziała o sobie. Podzieliła się z zebranymi fascynującymi opowieściami o swoich książkach i zdradziła nad czym aktualnie pracuje. Opowieści dotyczyły przede wszystkim Mazur i ich trudnej historii, bo to właśnie historia Mazur jest punktem wspólnym wszystkich książek. Po spotkaniu była okazja do nabycia książek autorki i zdobycia pamiątkowej dedykacji.
Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Bliżej kultury, bliżej siebie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.