W niedzielne popołudnie, 4 sierpnia 2024 r. wyszliśmy poza mury biblioteki, aby zorganizować Piknik czytelniczy z książką. Uczestnicy pikniku bawili się z klaunami z grupy Mazurscy Klauni i Przyjaciele, wzięli udział w rodzinnym czytaniu na trawie, konkursach związanych z książką i akcji bookcrossingowej, czyli bezpłatnej wymianie książek oraz odwiedzali stoisko promocyjne WCR Giżycko, na którym mogli kolorować kolorowanki, otrzymać gadżety promocyjne oraz porozmawiać z żołnierzami o ich pracy.
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Bliżej kultury, bliżej siebie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.