Rajd rowerowy czytelników, bibliotekarzy i fanów rowerów „Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w którą włączyliśmy się już po raz dziewiąty. W tym roku wyruszyliśmy w trasę (Ryn, Krzyżany, Koczarki, Nakomiady, Salpik, Sterławki Wielkie) 15 czerwca 2024 r., a do Rynu wróciliśmy 16 czerwca. Tegoroczna edycja obfitowała w wiele nowych atrakcji. Dzięki pięknej pogodzie długa droga nie była aż taka trudna, a piękne widoki z naszej gminy prezentowały się tym piękniej. Na trasie nie zabrakło kilku spadających łańcuchów i dziurawej opony, ale ze wszystkim sobie poradziliśmy. Zwiedziliśmy cmentarz w Krzyżanach, a także bunkry. Zobaczyliśmy pałac w Koczarkach i dawne baraki pracownicze, zaś w Nakomiadach zwiedziliśmy manufakturę i cudowne ogrody. W Sterławkach czekał na nas grill i kino plenerowe. Utrudzeni trasą zasnęliśmy pomiędzy regałami naszej filii bibliotecznej. Kilka osób przywiozło ze sobą nawet namioty! To było kolejne wspaniałe wydarzenie i już nie możemy się doczekać kolejnego rajdu.