W maju 2024 r. odbyły się dwa spotkania Klubu Malucha. Spotkanie z 17 maja nawiązywało do zakończonych właśnie obchodów „Tygodnia Bibliotek 2024”. Dzieci obejrzały książki poświęcone bibliotece, poznały historię ryńskiej biblioteki, wysłuchały opowiadania „O wilku, który wypadł z książki” Thierry’ego Robberechta oraz kolorowały trójwymiarowe postacie dzieci, które czytają książki.

Zaś 24 maja zajęcia poświęcone były pszczołom w związku z przypadającym kilka dni temu obchodom Światowego Dnia Pszczół. Dzieci obejrzały książki o pszczelej tematyce. Wysłuchały opowiadania pt. „Ania Robaczek ratuje pszczoły” Catherine Jacob, wzięły udział w zabawie „Pracowite pszczoły” i własnoręcznie wykonały brzęczące pszczoły. A skoro na warsztat wzięliśmy pszczoły, to zajęcia nie mogły zakończyć się inaczej niż degustacją miodu i owoców.