„Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło tegorocznej, 21. edycji obchodów Tygodnia Bibliotek, przypadającej w dniach 8 – 15 maj 2024 r. Obchody rozpoczęliśmy 9 maja wraz ze „Sternikami” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie, których gościliśmy dziś w bibliotece. W czasie wizyt dzieci zwiedziły bibliotekę. Dowiedziały się jakie zbiory gromadzi i jaka ofertę imprez posiada. Następnie razem z bibliotekarką ustaliły jak należy odpowiednio postępować z książkami. Obejrzały najciekawsze książki w bibliotece, w tym największą, najmniejszą, okrągłą i najdłuższą. A na zakończenie wysłuchały opowiadania „O wilku, który wypadł z książki” Thierry’ego Robberechta i bardzo chętnie rozmawiały o jego treści.