W sobotę, 12 listopada 2022 r. w sali widowiskowej Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z okazji 15 lat istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Rynie. W gali uczestniczyli obecni i byli klubowicze, moderatorzy i klubowicze DKK z Mrągowa, Sterławek Wielkich, przewodnicząca Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Giżycku, a także ryńska młodzież reprezentująca MDKK, kierownik i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz mieszkańcy Rynu. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Jarosław Filipek, Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rynie ks. Tomasz Stefanowski SAC. Wszystkich uczestników spotkania jubileuszowego powitała Dyrektor Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie Marta Dąbrowska, w związku z tym, iż strukturach tegoż Parku działa Biblioteka Publiczna, a przy niej Dyskusyjne Kluby Książki. Następnie głos zabrała moderator jubileuszowego Klubu, Maria Tuczyńska i przedstawiła prezentację z jego 15-letniej działalności. Obchody uświetnił spektakl czytany przez aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Sztukę pt. „Kredyt” Jordi Galcerana przeczytali Paweł Parczewski i Marcin Kiszluk, a słowo wprowadzające do sztuki wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz. Po spektaklu uczestnicy spotkania zapozowali do wspólnego zdjęcia. Uroczystą galę zakończono degustacją tortu i ciast upieczonych przez klubowiczów. Oczywiście nie zabrakło też życzeń, gratulacji, kwiatów i prezentów.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Rynie powstał przy Bibliotece Publicznej w dniu 21 września 2007 r. Na przestrzeni 15 lat działalności DKK:

  • odbyło się 161 spotkań, w tym 12 wyjątkowych pod względem formy, miejsca lub wydarzenia,
  • omówiono 156 książek,
  • do klubu należało 40 osób, w tym 37 pań i 3 panów,
  • odbyło się 15 spotkań autorskich z pisarzami,
  • zorganizowano 10 wyjazdów do teatru i filharmonii,
  • zorganizowano 8 spotkań z ryńskimi poetami,
  • przyznano 16 tytułów „Klubowicz Roku”,
  • Klubowicze z najdłuższym stażem to: Barbara Dąbrowska, Halina Koronkiewicz, Stefania Littek, Małgorzata Neumannn, Wanda Prokopowicz, Zenon Prokopowicz, Zofia Szczęsna, Maria Tuczyńska, Maria Wasilewska.
  • Klubowicz z najkrótszym stażem to: Beata Karpińska.

15-LECIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

15-LECIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

15-LECIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

15-LECIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Skip to content