W marcu odbyły się dwa spotkania Klubu Malucha, oba były poświęcone książkom i nosiły tytuł „To jest książka”. 4 marca 2022 r. dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Noc w bibliotece” Danuty Graj, z którego dowiedziały się jak należy poprawnie czytać książki, aby się nie niszczyły. Zastanawiały się także czym różnią się książki oglądając te biblioteczne, które są najbardziej nietypowe. A na zakończenie wykonały zakładki do książek w kształcie sowy, które zabrały ze sobą do domu, aby odpowiednio czytać książki.

Zaś 11 marca 2022 r. maluchy poznały budowę książki i materiały, z których może być wykonana. Obejrzały najmniejszą i największą książkę w bibliotece. Trenowały równowagę i szybkość spacerując z książką na głowie oraz zaprojektowały własną okładkę do książki.