W lutym 2022 r. dzieci uczestniczyły w spotkaniach klubu trzy razy. Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 4 lutego dzieci poznały życie i twórczość Marii Konopnickiej, wysłuchały wiersza „Stefek Burczymucha” i bardzo chętnie rozmawiały z bibliotekarką na jego temat, a na zakończenie wykonały witraże przedstawiające motyle.

Spotkanie pod hasłem „W świecie kotów” odbyło się 11 lutego 2022 r. Tego dnia bibliotekarka wprowadziła dzieci do tematu zajęć wierszem „Kotek” nieznanego autora:

Cztery łapki, w nich pazurki.
Lubię zbiegać prosto z górki,
Tulić, łasić się, przymilać.
Po gałązkach też się wspinać.
Piję mleczko bardzo zdrowe,
By wieść życie kolorowe.
Kto ja jestem? Bardzo proszę:
Kotek, takie imię noszę!

Następnie dzieci obejrzały wystawę książek przygotowaną z okazji obchodów Dnia Kota, odgadywały zagadki dotyczące tych czworonogów. Dowiedziały się jak wołać koty w różnych językach. Piły mleko ze spodka, tak jak to robią koty. Ćwiczyły kocią gimnastykę oraz kolorowały ilustracje przedstawiające naszych mruczących pupili.

Trzecie spotkanie Klubu Malucha odbyło się 18 lutego 2022 r. pod hasłem „Psotny wietrzyk”. Tego dnia dzieci zastanawiały się:

  • Co to jest wiatr i skąd się bierze?
  • Jakie są rodzaje wiatru?
  • Czy wiatr można poczuć?
  • Czy wiatr można usłyszeć?
  • Czy wiatr można zobaczyć?

Wzięły udział w zabawie „Co tak szeleści?”, w której opierając się tylko na swoim słuchu odgadywały jakie przedmioty wydają poszczególne dźwięki. Wykonały eksperyment, w którym sprawdziły jaka siła wiatru jest potrzebna, aby poruszać poszczególne przedmioty. A na zakończenie wykonały prace plastyczne pt. „Wiatrem malowane”. Zadaniem dzieci było rozprowadzenie farby na kartce przy użyciu słomki i odpowiednim dmuchaniu.

Skip to content