Za nami pełen atrakcji Tydzień Cittaslow, który obchodziliśmy w dniach 20-26 września. W organizację obchodów w Rynie włączyli się: Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki, Sekcja Strzelecka Sokół oraz Zespół Szkolno–Przedszkolny. A mali i duzi mieszkańcy Rynu mogli:

  • obejrzeć wystawę pod hasłem „Miasta Cittaslow” w Galerii „Z latarnią”,
  • wziąć udział w Konkursie wiedzy na temat miast Cittaslow oraz w Otwartych Zawodach Strzeleckich o statuetkę ślimaka Cittaslow zorganizowanych przez Sekcję Strzelecką Sokół z Rynu,
  • uczestniczyć w Pomarańczowych warsztatach kulinarnych, w Warsztatach z kodowania offline pt. „Cittaslow a kodowanie” oraz zajęciach świetlicowych propagujących ideę ruchu Cittaslow,
  • wysłuchać spektaklu czytanego pt. „Ławeczka” Aleksandra Gelmana w wykonaniu aktorów z Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie w ramach Teatru przy Stoliku.

Obchody Tygodnia Cittaslow 2021 podsumowane zostały w 26 września, w Niedzielę Cittaslow. Tego dnia rynianie wysłuchali koncertu filmowo-musicalowego pt. „Od nocy do nocy” –  niezapomniane utwory z polskich filmów w wykonaniu  Joanny Aleksandrowicz (koncert został współfinansowany ze środków budżetu Powiatu Giżyckiego).

Skip to content