Dnia 16 października 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ph. „Niecodzienne spotkania z kulturą” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Rynie w okresie od sierpnia do października 2018 r. w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych gości przez Marię Tuczyńską – Dyrektor Biblioteki, a zarazem koordynator projektu oraz obejrzenia prezentacji z dziesięciu działań podjętych w ramach projektu, czyli:

  • spotkań autorskich z czterema pisarzami: Wojciechem Jagielskim, Joanną Jax, Arturem Urbanowiczem i Anną Kamińską.
  • spotkań autorskich z dwoma poetami: Wojciechem Kassem i Krzysztofem Cezarym Buszmanem.
  • trzech spektakli czytanych w wykonaniu olsztyńskich aktorów: „Zabierz mnie na księżyc” Marie Jones, „Kto nas odwiedzi” Igora Sawina,  i „Arcydzieło na śmietniku” Stephena Sachsa.
  • koncertu poezji śpiewanej Piotra Dąbrówki.

Zaś na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję powspominać najciekawsze momenty z realizacji projektu przy okazji pałaszując pyszny tort. Partnerami Biblioteki przy realizacji projektu były: Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe „Zamek Ryn” (zapewnienie noclegu i wyżywienia zaproszonym pisarzom, poetom i artystom oraz bezpłatne udostępnienie sali konferencyjnej na organizację koncertu poezji śpiewanej i sprzętu nagłaśniającego) oraz Księgarnia Odeon w Giżycku (współfinansowanie spotkań autorskich). Całkowity koszt projektu wyniósł 12 800 zł, w tym 9400 zł to dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz 800 zł to dofinansowanie spotkań autorskich przez w/w księgarnię. Pozostała kwota w wysokości 2600 zł to wkład finansowy biblioteki. Partnerzy oraz wolontariusze, którzy przyczynili się do realizacji projektu zostali uhonorowani podziękowaniami i symboliczną różą podczas najbardziej uroczystego przedsięwzięcia realizowanego w ramach „Niecodziennych spotkań z kulturą”, czyli koncertu poezji śpiewanej Piotra Dąbrówki.

Skip to content