W maju 2026 r. odbyły się dwa spotkania Klubu Malucha. 15 maja dzieci wysłuchały opowiadania „Przygody Fenka. Biblioteka” autorstwa Magdaleny Grucy, obejrzały książki poświęcone bibliotece, zrelaksowały się podczas wykonywania masażyku relaksacyjnego do wierszyka „W bibliotece”, a na zakończenie kolorowały ilustracje ulubionych bohaterów literackich. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Biblioteka, który trwa od 8 do 15 maja pod hasłem: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.
Natomiast 29 maja zajęliśmy się tematem pszczół. Dzieci obejrzały książki o pszczelej tematyce, poznały historię małej pszczółki z opowiadania „Gaja w opałach” Jakuba Tylmana. Było też sporo pracy, bo maluchy wzięły udział w zabawie ruchowej „Pracowite pszczoły” oraz stworzyły własne papierowe pszczółki. Jak okazało się na zakończenie nasze małe pszczółki nie pracowały za darmo, bo na koniec zajęć odbyła się degustacja miodu.