Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet K.I. 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych na lata 2021–2025 został organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Bibliotekę Narodową. Jest on kontynuacją wieloletniego programu operacyjnego „Promocja Czytelnictwa” nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce.

Jego celem jest poprawę oferty bibliotek publicznych. Dzięki umożliwieniu zakupu i zdalnego dostępu do nowości wydawniczych oferta bibliotek publicznych zostanie wzbogacana zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami czytelników, którzy, za sprawą usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków, audiobooków i synchrobooków, będą mogli skorzystać z niej o każdej porze. Biblioteka Narodowa odpowiada również za budowę ogólnokrajowej sieci bibliotek. Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania zasobami bibliotek, który połączy katalogi ponad 500 bibliotek, ułatwi dostęp do informacji o zbiorach polskich bibliotek użytkownikom z całego kraju.

Biblioteka Publiczna w Rynie bierze udział w tej edycji programu od początku, czyli 2021 r. jako jego beneficjent. W poszczególnych latach otrzymała następujące kwoty na zakup nowości wydawniczych:

2021 5 340,00 zł
2022 5 923,00 zł
2023 8 076,00 zł

 

Skip to content