W marcu 2023 r. odbyły się trzy spotkania Klubu Malucha. 3 marca dzieci wysłuchały opowiadania „Bardzo głodna gąsienica” Erica Carle. W czasie słuchania przeciągały tasiemkę imitującą gąsienicę przez dziurki w owocach znajdujących się w książce. Rozmawiały z bibliotekarką na temat dni tygodnia, zdrowego odżywiania i etapów przemiany gąsienicy w motyla. Wzięły udział w zabawie ruchowej zamieniając się najpierw w gąsienicę, a potem w motyla. A na zakończenie kolorowały barwne motyle i wypożyczały książki poświęcone tematowi zajęć.