W niedzielę, 29 września 2019 r. w sali widowiskowej Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie odbyło się podsumowanie pełnego wydarzeń Tygodnia Cittaslow 2019 w Rynie. W organizację tegorocznego Tygodnia Cittaslow włączyli się:

  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
  • Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki, w  którym odbyły się warsztaty dla dzieci z kodowania pod hasłem „Cittaslow a kodowanie”, happening plastyczny przy fontannie pod hasłem „Ślimaczym śladem”, spotkanie autorskie z księdzem Karolem Misiewiczem, autorem książek „Przygody pana Ślimaka” oraz „Nowe Przygody Pana Ślimaka”, spacer miłośników nordic walking wokół jeziora Ołów oraz konkurs „Miasta Cittaslow”, do którego odpowiedzi można było znaleźć na wystawie poświęconej miastom należącym do sieci Cittaslow w „Galerii z Latarnią”.
  • Sekcja Strzelecka „Sokół”, która zorganizowała Otwarte Zawody Strzeleckie o Statuetkę Ślimaka Cittaslow.
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny, w którym odbyły się zajęcia propagujące ideę ruchu Cittaslow i konkursy związane z Siecią Miast Dobrego Życia.

Podczas spotkania podsumowującego Tydzień Cittaslow 2019 w Rynie ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w zawodach i konkursach organizowanych przez poszczególne jednostki. A następnie odbył się koncert pt. „Wiersze (Pod) różne” w wykonaniu Kuby Blokesz i Michała Szuby.

Skip to content